Mária Pivarníková

croisanty na vyber
Konzultace je proces kde se prezentuje problém
a kde řešíme požadavky na aplikaci

Na konzultaci společně zhodnotíme konkrétní představy a očekávání pacienta, a vyšetříme co by mohlo vylepšit současnou situaci u každého individuálně. Zjistíme, jak se dá docílit stav, kdy chce pacient vypadat více svěžeji a méně unaveně.  Vysvětlíme si případné obavy a strachy z aplikace.

Plně posoudíme celou tvář a vyšetříme požadovanou oblast. Správně určíme a poskytneme tu nejlepší léčbu pro potřeby pacienta.

Součástí konzultace před aplikací je bezpečnostní protokol a kontrola kontraindikací k provedení výkonu.    

|Botulotoxin a jeho využití

ke korekci vrásek

Na konzultaci společně zhodnotíme, co by mohlo vylepšit situaci u každého pacienta individuálně. Prozkoumáme otázky, čeho se pacienti bojí, a z kterých nežádoucích účinků mají strach, a nebo co si myslí, jak budou vypadat po aplikaci.

V současné době mají botulinotoxinové preparáty své nezastupitelné místo a jsou jedním z nejčastěji prováděných estetických zákroků na světe. Obrovskou popularitu si získala zásluhou vysoké bezpečnosti a efektivity při aplikaci pro vyhlazení mimických vrásek zejména v oblasti horní třetiny obličeje. 

V praxi je nejčastěji používaným materiálem onabotulinum toxin typu A (Botox) a abobotulinum toxin typu A (Dysport). Stručně lze účinek těchto toxinů popsat tak, že je využívána jejich schopnost navázat se  na presynaptická nervová zakončení. Poté přecházení přes jejich membránu a přímo blokují uvolnění neurotransmieru acetylcholinu, který je hlavním mediátorem nervosvalového přenosu. 

Výsledkem je reverzibilní denervace svalu v okolí místa, kde je botulotoxin aplikován. Ta se navenek projeví vyhlazením mimických vrásek v dané oblasti. 

 

Botulotoxinové preparáty aplikujeme inzulínovou injekční stříkačkou intramuskulárně.  

 

kavarna
kava

Aplikace botulotoxínu

Oblasti, které aplikujeme: 

Čelo, Glabella ( mezi obočím), Crow’s feet (vějířkovité vrásky kolem očí)

MUDr. Mária Pivarníková 

soukromá oční ordinace a zákrokový sál

Poliklinika Parník –

Černý Most

Generála Janouška 902/17

198 00 Praha 9 (14)

Kontaktní informace 

Telefon: +42O 721 271 565

Email: info@mariapivarnikova.com